PRVOŠOLEC SEM!

V ponedeljek, 2. 9. 2024, smo v skupnost Osnovne šole Loče sprejeli 37 prvošolcev. Učence in starše je nagovoril g. župan, Darko Ratajc, ki jim je zaželel vse dobro v novem šolskem letu. Policist Peter Kovše jih je opozoril na pravilno hojo ob cesti, vožnjo v avtomobilu in na uporabo rumene rutice. Program sta popestrila učenka Zoja Klančnik s petjem in učenec Erazem Jaša Šretl s harmoniko. Učence smo učiteljice razdelile v a- in b-skupino, nato pa smo se skupaj odpravili v razred. Tam so učence pričakali mapa, beležka, svinčnik in figurica Lili in Bineta. Po obveznem fotografiranju so se posladkali še s tortico in sokom.

Letošnji prvi šolski dan pa je bil tudi za našo novo ravnateljico, go. Vesno Celcer Pečovnik, ki je učencem prav tako namenila nekaj vzpodbudnih besed. Skupaj z njo smo se tako podali novim pustolovščinam naproti.

Zapis in fotografije: Ana Kovačič