OKTOBER – MESEC POŽARNE VARNOSTI

Loče, 23. 10. 2023 –V mesecu oktobru Uprava za zaščito in reševanje, v sodelovanju z Gasilsko zvezo Slovenije, Združenjem slovenskih poklicnih gasilcev, Slovenskim združenjem za požarno varstvo ter Zavodom za gozdove Slovenije, vodi projekt Oktober – mesec požarne varnosti. V tem obdobju se posvečamo ozaveščanju učencev o ključnem pomenu požarne varnosti. Na šoli smo izvedli tehniški dan. Čas smo namenili pogovoru o podnebnih spremembah, kako ravnati v primeru naravnih nesreč in izvedli  evakuacijsko vajo.

Obiskali so nas gasilci PDG Loče, Slovenska vojska in reševalci ZD Slovenske Konjice. Na parkirišču za šolo so predstavili svoje delo, pripomočke ter razkazali službena vozila. Učenci so se pomerili v vojaškem poligonu, spoznali osnove ravnanja z orožjem, gasili namišljen požar ter nudili prvo pomoč poškodovancu.

Kako so predstavitev sprejeli učenci, lahko vidite spodaj.