MATERINSKI DAN NA JERNEJU

želje vse izpolni,

rada me ima.

(J. Bitenc)

V ponedeljek, 27. 3. 2023, je bil na Jerneju prav poseben dan. V popoldanskem času smo v šolo povabili svoje mamice, atije, brate, sestre, dedke, babice, tete … Za njih smo pripravili prav posebno prireditev, kjer smo se jim zahvalili za vse dobro, kar za nas naredijo.

Prireditev se je začela s pesmijo jernejskega šolskega zbora. Nato so prvošolci uprizorili Rdečo kapico bratov Grimm. V igralski vlogi so se vsi odlično odrezali. Sledila je kratka uprizoritev za vse mame, tete, sosede, kjer smo jim voščili ob njihovem preteklem dnevu žena.

Z brado, ki pika, poljube deli,

moj ati od vseh se najlepše smeji.

In ker ati ima me tako zelo rad,

je zame moj ati – moj superjunak.

(Iva in Nina Jelen)

Seveda nismo pozabili na očete. Drugošolke so jim deklamirale pesem o njihovem pogumu. Tretješolca in četrtošolci pa so še odigrali kratko igrico, kako pripravljajo praznovanje za mamo ob njenem prazniku.

Zaključili smo z venčkom pesmic za mamice in očete, ki jih je zapela prav cela šola. Učenci so svojim staršem izdelali tudi majhno pozornost.

Po končani prireditvi pa smo se tudi okrepčali s sokom, kavo in sladkimi dobrotami.

Učenci POŠ Jernej z učiteljicami