PRIČARAJMO NASMEH NA OTROŠKA USTA

Veseli december je najbolj čaroben del leta. Je mesec obdarovanja, veselja, sreče, praznovanj in dobrih del. Vse to pa ni potrebno, da se vedno meri v presežnikih, temveč je bolj kot velikost pomemben dober namen.

Tako bomo od 8. do 22. decembra 2022 v sodelovanju z Rdečim križem Slovenske Konjice organizirali dobrodelno akcijo s sloganom »Pričarajmo nasmeh na otroška usta«. Zbirali bomo stvari, ki jih tudi vaši sovrstniki zelo potrebujejo: to so stvari, ki nas pogrejejo: tople nogavice, rokavice, šali in kape; stvari s katerimi se posladkamo in nasitimo: razni kosmiči, bonboni, piškoti in stvari, ki jih potrebujemo v šoli: zvezki, barvice, svinčniki. Prosimo, da prinašate nove, neuporabljene stvari. Verjamemo, da bomo z zbranimi stvarmi pričarali nasmeh na marsikatera otroška usta.

Prav tako pa ne pozabimo na moč malenkosti kot so pozdrav, nasmeh, topel objem, prijazna beseda. To lahko sošolcu, učitelju, sorodnikom pa tudi neznancu na pločniku prispeva prav vsakdo izmed nas.

Naj nas pomoč sočloveku povezuje in združuje.

Mentorici šolskega parlamenta