NOČ BRANJA – zaključek bralne značke v Žičah

Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo. (mongolski pregovor)

Žiče, 21.6.2022 – Konec meseca maja smo učiteljici in učenci 1. in 2. razreda Žiče obeležili zaključek bralne značke s spanjem in branjem v šoli. Otroci so nestrpno čakali dan, ko bodo lahko prišli nazaj v šolo popoldan ter noč in jutro preživeli v svoji učilnici. Najprej smo se zbrali pred šolo, oblikovali skupine za štafetne igre in zabava se je lahko začela. Za sprostitev so učenci pokali mehurčke in plesali. Seveda brez iger z žogo ne gre. Sledilo je pripravljanje učilnice za večerjo in spanje. Privoščili smo si pice in vaflje. Polnih trebuščkov smo se odpravili z lučkami do bližnjega gozda. Sledilo je umivanje, oblačenje v pižame in branje z lučkami. Ko smo postali utrujeni, smo ugasnili luči in sladko zaspali. Zjutraj je sledil zajtrk, pospravljanje in odhod s starši domov.

Učiteljici Katja in Danica