Projekt Rastem s knjigo letos malo drugače

Sedmošolci smo vsako leto v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali Splošno knjižnico v Slovenskih Konjicah. Letos obiska zaradi pandemije nismo mogli izpeljati, zato sta nas za razliko od preteklih let v četrtek, 17. junija 2021, kar na naši šoli obiskali knjižničarki Splošne knjižnice Slovenske Konjice.

Predstavili sta nam e-knjige in bralnike, nam s pomočjo njihove spletne strani povedali marsikaj zanimivega o knjižnici ter nas seznanili z njenim delovanjem. Prisluhnili smo tudi predstavitvi slovenskega knjižničnega informacijskega sistema COBISS, s katerim lahko s pomočjo spleta iščemo knjige po slovenskih knjižnicah.

Vsak izmed nas je prejel brezplačen izvod knjige slovenskega pisatelja Mata Dolenca z naslovom Kako dolg je čas, ki jo bomo prebrali za domače branje ali bralno značko.

Sedmošolci