PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA

Tudi v letošnjem šolskem letu so prvošolci sodelovali v vseslovenskem projektu Naša mala knjižnica. Izvedli smo ga v okviru OPB skupaj s šolsko knjižnico ter ga prilagodili razmeram v tem letu.  Odločili smo se za branje slikanice Lekarnar Miško … ali zakaj ima februar 29 dni dr. Jazbeca. Projekt se je  izvajal v obliki bralnih in ustvarjalnih delavnic s posameznim razredom. Učenci so z zanimanjem prisluhnili duhovitim dogodivščinam lekarnarja Miška ter se na zabaven način podučili o koledarju in prestopnem letu. Knjiga nas je navdihnila  k ustvarjanju na temo Lekarnar Miško nas pozdravi brez zdravil in Lekarna za lepši dan. Učenci so risali smeške, sestavljali, izdelovali in zapisovali različne zdravilne napitke, sirupe za dobro voljo, pogum, srečo, dober spomin, zdravila proti osamljenosti in  koroni … Pogovarjali smo se o zdravem načinu življenja, skrbi za  lastno zdravje in dobro počutje. Ob zaključku smo strnili vtise in vsebino knjige obnovili. Prvošolci s projektom  pridobivajo tudi bralno popotnico za življenje, knjige pa jim odstirajo poti v različne svetove, razširjajo obzorje ter povezujejo.

Mentorici: Ines Leskovar, Irena Skutnik

,10,11,12,14