UČENCI 1. A ODŠLI NA POHOD NA PLANINSKI DOM

V sredo, 19. maja 2021, so se učenci 1. A s pohodniškim krožkom odpravili na planinski dom v Klokočovniku. Kljub slabemu vremenu so učenci veseli in polni energije krenili na pot izpred šole. Na mostu v Ločah so opazovali naraslo Dravinjo in predvidevali, kako bi izgledalo, če bi prestopila bregove. Pot so nadaljevali po Cesti v Železnik, Klokočovniku, mimo Kukoviča do planinskega doma. Na planinskem domu so imeli malico, po malici pa so opazovali okolico in ugotavljali, v kateri smeri so doma. Proti šoli so se vrnili čez Ostrožno pri Ločah, mimo Črešnarja in Lipoglava, kjer so si ogledali tudi srne in jelene v ogradi. Ob povratku do šole so učenci prejeli še diplomo, da so postali mali pohodniki in male pohodnice. Naslednji dan pa so učenci še strnili svoje spomine, kaj jim je bilo na pohodu najbolj všeč, in jih prelili na papir.

mentorica Ana Kovačič