2. B NA POHODU

V sredo, 9. 6. 2021, so se učenci 2. B s pohodniškim krožkom kot zadnji odpravili na planinski dom. Vreme je bilo sončno, vroče in malce tudi deževno. Učenci so bili dobro pripravljeni na vse vremenske razmere. Pot jih je od šole vodila čez most reke Dravinje, mimo žage Cugmajster in čez Klokočovnik. Zaradi suhega vremena so pot nadaljevali čez gozd in prispeli so do planinskega doma. Na Planinskem domu so pomalicali, se igrali in vedrili pred dežjem. Pot proti šoli jih je vodila čez Ostrožno pri Ločah in Lipoglav. Na Lipoglavu so si ogledali srne in jelene ter imeli toliko sreče, da so enega jelena lahko pobožali. Po poti so z učiteljico preizkušali še fotografiranje v prometnem ogledalu. V Ulici ob potoku so srečali še svojo sošolko, ki jim je razdelila bonbone in se tako z dodatno energijo vrnili do šole. Naslednji dan so naredili še evalvacijo pohoda.

mentorica Ana Kovačič